all

ALFRED ADLER: BİREYSEL PSİKOLOJİ ve TOPLUMSAL BİLİNÇ

Aktiffelsefe Bakırköy, bu kez bireysel psikoloji ekolünün kurucusu Alfred Adler’i tanımaya davet ediyor. 14 Nisan 2018 Cumartesi günü saat 17.00’de, “Alfred Adler: Bireysel Psikoloji” adı altında düzenlenecek konferansa herkes davetlidir.

Alfred Adler (1870-1937), bireyin varoluş problemine toplumsal açıdan yaklaşır ve bu yaklaşım, Adler psikolojisinin de omurgasını oluşturur. Adler, buna "Toplumsallık duygusu" adını verir ve açıkça bunu, bireyin bir yeteneği olarak tanımlar. “Toplumsallık duygusu” basit ve kuramsal bir tespit değildir sadece; felsefe tarihi açısından izi sürülürse, kadim uygarlıkların ve doğu felsefelerinin ana ilkelerinde “birlik fikri” olarak karşımıza çıkar.

Bu, bilincin bir durumudur ve bunun anlaşılmasıyla, modern dünyada daralmış olan benlik sınırları gerçek boyutlarına geri dönebilir; doğa ve evrenle olan ahenk yeniden yaratılabilir. Adler’in sunduğu anahtarlar, kişinin psikolojik kilitlerini açmasına ve kendisini daha yakından tanımasına yardımcı olacaktır.

Herkesin katılımına açık olan konferansımız, ücretsizdir. Kontenjanımız sınırlı olduğundan, rezervasyon yaptırılması rica olunur. Facebook adresimiz üzerinden de kayıt yaptırabilirsiniz.

E-mail: bakirkoy@aktiffelsefe.org

http://aktiffelsefebakirkoy.org/

https://www.facebook.com/aktiffelsefebakirkoysube/?fref=ts

Etkinlik Tarihi: 
Perşembe, Haziran 14, 2018 - 17:00 - 18:30

Bu içeriği paylaş!