all

Gea Gönüllüleri Diktikleri Fidanların Bakımını da Üstleniyor... 22 Mart Pazar günü GEA Arama Kurtarma ve Ekoloji grubu gönüllüleri olarak 30 Kasımda diktiğimiz fidanların bakımını yapmak üzere tekrar Silivri’deydik. O gün diktiğimiz fidanların neredeyse hepsinin sağlam bir şekilde ayakta olduğunu sevinerek gördük. 23 gönüllü ile birlikte diktiğimiz bu fıstık çamı fidanlarının bakımına başladık. Fidanların diplerindeki onların besinlerini paylaşan ve onları güçsüz bırakan ayrık otlarını tek tek temizledik. Fidanların bakım çalışmaları önümüzdeki aylarda da devam edecektir.

GEA, Aktif Felsefe gönüllüleri olarak biliyoruz ki, sürekliliği olmayan işler pek az değerlidir. Bir hayat ortaya konuyorsa, devamı için çaba gerekir. Nasıl doğduktan sonra hayatta kalabilmemiz için ailemiz bize bakıyor, eğitiyor ve büyütüyorsa bizler de ektiğimiz fidanların yaşamından sorumluyuz. Onlara kendi kendilerine yetinceye kadar mümkünse destek olmalıyız. Sadece ektiğimiz değil, doğanın cömertçe sunduğu tüm yaşam da günümüz şartlarında maalesef ki korumamıza ve dikkatimize muhtaçtır. İşte bu doğrulardan yola çıkarak dedik ki: “ Ağaç diken insan ağaca zarar vermez, çöp toplayan insan doğaya çöp atmaz, ortaya koyduğu/birlikte yaşadığı hayatı koruyan kişi, kendisinde ve çevresinde fark yaratır.” GEA Ekoloji faaliyetleri, kendisinde ve çevresinde hem düşünsel hem de hareket olarak fark yaratmak isteyen herkesin katılımına açıktır.

 

Etkinlik Tarihi: 
Pazar, Mart 22, 2009 - 09:00

Bu içeriği paylaş!

Gea Gönüllüleri Diktikleri Fidanların Bakımını da Üstleniyor... 22 Mart Pazar günü GEA Arama Kurtarma ve Ekoloji grubu gönüllüleri olarak 30 Kasımda diktiğimiz fidanların bakımını yapmak üzere tekrar Silivri’deydik. O gün diktiğimiz fidanların neredeyse hepsinin sağlam bir şekilde ayakta olduğunu sevinerek gördük. 23 gönüllü ile birlikte diktiğimiz bu fıstık çamı fidanlarının bakımına başladık. Fidanların diplerindeki onların besinlerini paylaşan ve onları güçsüz bırakan ayrık otlarını tek tek temizledik." data-share-imageurl="https://aktiffelsefebakirkoy.org/sites/default/files/agac%20dikim_kapak.jpg">