all

Aktiffelsefe Bakırköy gönüllüleri, “Kendi Oyuncağını, Kendin Yap” projesi için 14 Ekim 2017 Cumartesi günü, İstanbul Bahçelievler’deki Vali Recep Yazıcıoğlu Ortaokulu’nda minik kalplerle birlikteydi.

20 gönüllünün katıldığı etkinlikte, 33 çocuk ahşaptan oyuncak araba ve model uçak yapmayı öğrendi. Çocuklar, oyuncak atölyesinin önceden hazırladığı parçaları birleştirip süslediler. Üretilen ahşap arabalar ve model uçaklar, faaliyetin sonunda çocuklara hediye edildi.

Çocuklara “kendi el becerileriyle birleştirip, yine kendi hayal güçleriyle boyadıkları bir oyuncak” vermenin, ruhsal gelişimlerine “satın alınmış, hazır” bir hediyeden daha fazla katkı sağladığını düşünen oyuncak atölyesi ekibi, yaklaşık 1,5 ay boyunca araba ve uçak parçası üretti. Daha sonra parçalar, tek tek paketlenerek faaliyet günü için hazır duruma getirildi.

Proje sorumlusu Çetin Demirel, “Günümüz çocuklarının en çok ihtiyaç duyduğu şey, yaparak ve yaşayarak öğrenme ilkelerine uygun çalışmalar. Bu faaliyet sayesinde, çocuklar hem eğlenip, hem öğreniyorlar. Kendilerine yardım eden gönüllü abi ve ablaları ile zaman geçiriyorlar. Gönüllülük, cömertlik, fedakarlık gibi erdemleri fark ediyorlar. Bu proje kapsamında daha fazla okulda, daha fazla çocuğu oyuncaklarla buluşturmayı amaçlıyoruz” diye konuştu…

Etkinlik Tarihi: 
Cumartesi, Ekim 14, 2017 - 09:00 - 15:00

Bu içeriği paylaş!