all

Yeni Yüksektepe Kültür Derneği’nin Bursa, Bakırköy, Üsküdar, Levent ve Ankara şubelerinden üyeler olarak, Uludağ’da 16 Ağustos 2015 Pazar günü bir zirve yürüyüşü gerçekleştirdik.  17 Ağustos 1999 Marmara depreminde kaybettiğimiz vatandaşlarımızın anısına adadığımız bu etkinlikte, her birimiz bireysel zorlukların, mücadelenin ve yardımlaşmanın birer sınavını verdik. Bursa Şubemiz’in organize ettiği ve bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen etkinliğe, Bakırköy Şubesi olarak ilk kez katıldık.

32 kişilik bir ekiple gerçekleştirilen tırmanış, yer yer sağanak yağış ve dolu altında tamamlanabildi. Doğa, her zaman olduğu gibi en çetin koşulları ve büyük güzellikleri bir arada sunarak, bizi her anlamda denemiş oldu.

Zirveye ulaşmak, sonu gelmeyecekmiş gibi görünen pek çok tepeyi aşmayı gerektiriyordu. Ve eğer yeterince sabır ve azim gösterir, tüm bu yolculuğun hedefi olan zirveyi gözden kaçırmazsanız; sonunda doğanın tüm güzelliğini cömertçe sunduğu gerçek bir hediyeye kavuşuyordunuz. Bu hediye bulutların koynunda, sert bir esintinin serinliğinde, kimi zaman kaybolup görünen güneşin eşliğinde, insanın ruhuna, benliğine temas eden bir manzaraydı… Tepelerin, hemen aşağıdaki göletlerin, yanaklarımıza dokunan sisin huzur dolu varlığıydı bu hediye…

Tırmanış, belirttiğimiz üzere, 17 Ağustos Marmara depreminde kaybettiğimiz vatandaşlarımızın anısına adanmıştı ve zirvede yer alan hatıra defterine bu not düşülüp defter tüm katılımcılar tarafından imzalandı.

Doğanın bir parçası olduğumuzu her fırsatta hatırlayarak, her yolculukta kendi iç dünyamıza da adımlar atarak ve karşılaştığımız her zorlukta biraz daha güçlenerek ekolojik faaliyetlerimize devam edeceğiz.

Etkinlik Tarihi: 
Cumartesi, Ağustos 15, 2015 - 11:00 - Pazar, Ağustos 16, 2015 - 18:30

Bu içeriği paylaş!

Yeni Yüksektepe Kültür Derneği’nin Bursa, Bakırköy, Üsküdar, Levent ve Ankara şubelerinden üyeler olarak, Uludağ’da 16 Ağustos 2015 Pazar günü bir zirve yürüyüşü gerçekleştirdik.  17 Ağustos 1999 Marmara depreminde kaybettiğimiz vatandaşlarımızın anısına adadığımız bu etkinlikte, her birimiz bireysel zorlukların, mücadelenin ve yardımlaşmanın birer sınavını verdik. Bursa Şubemiz’in organize ettiği ve bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen etkinliğe, Bakırköy Şubesi olarak ilk kez katıldık." data-share-imageurl="https://aktiffelsefebakirkoy.org/sites/default/files/uludag_2.jpg">