all

Aktiffelsefe Bakırköy gönüllüleri, bahara Kırklareli Vize’de doğa yürüyüşü ile merhaba dedi. 19 Mart 2017 Pazar günü düzenlenen yürüyüş, Kızılağaç Köyünden başladı, Istranca Ormanlarının içinde devam etti. Köyün 5m kuzeybatısında katılımcıları dik kayaların arasında, muhteşem güzellikteki Cehennem Şelaleleri karşıladı.

Şube gönüllüleri ve misafirlerinden oluşan 28 kişilik ekip, burada yemek molası verdi. Katılımcılar, şelalelerde manzaraya karşı hatıra fotoğrafı çekme fırsatı da buldu. Daha sonra Kızılaağaç köyüne doğru dönüşe geçildi. Yaklaşık 10 km süren yürüyüşün sonunda ekip, İstanbul’a dönmeden önce Vize’ye bağlı Çakıllı beldesinde bir köy kahvesine uğradı. Katılımcılardan bazıları, kahvenin içindeki odun sobasının etrafında ısınmayı tercih ederken, bazıları da bahçede bulunan 818 yaşındaki anıt çınar ağacının altında yorgunluk çayı içti.

Etkinliğin sorumlusu ve derneğin Bakırköy şubesi eğitmenlerinden Halim Meral, Aktiffelsefenin üçüncü ilkesinin “kendini ve doğayı tanımak” olduğunu hatırlatarak, insanın gerçek kişiliğini ifade edebilmesinin yolunun, doğanın bir parçası olma kapasitesini geliştirmesinden geçtiğini söyledi.

Etkinlik Tarihi: 
Pazar, Mart 19, 2017 (Tüm gün) - Salı, Nisan 25, 2017 (Tüm gün)

Bu içeriği paylaş!